Fal Cenneti

Tarot

Tarot

Tarot


Tarot falı, kesin tarihi tam olarak bilinmemekle beraber Orta Çağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış bir kehanet yöntemidir Tarihi oldukça uzun sürece yayılan tarot falı destesi 78 karttan ve büyük arkana ve küçük arkana olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Bu arada Arkana kelimesi Latincedeki "arcanus" sözcüğünden gelmektedir ve anlamı "ağzını sıkı tut" "sır tut"  anlamını ifade eder. Büyük arkana dediğimiz toplamda 22 karttan oluşan büyük sırlar ve küçük arkana dediğimiz kartlar ise 56 karttan oluşan küçük sırları veren destedir.

Her türlü sorunuza cevap verebilen oldukça güçlü bir kehanet falıdır. Tarot falının bu denli kapsamlı içeriğe sahip olması beraberinde açılımlarının da farklı obsiyonlarda yapılmasına sebep olmuştur. Örneğin temel bilinen açılım yöntemlerinden bazılar ; kelt açılımı, ilişki açılımı ya da karak açılımıdır.

 

 

Kararsızlık ve belirsizlik gibi durumlarda bazen önünüzü göremediğiniz ya da size fazlasıyla karmaşık geldiğini düşündüğünüz süreçlerde tarot falı baktırmanızı özellikle öneriyoruz. Çünkü bu falın en temel özelliklerinden biri; içinde bulunduğunuz koşullari bu koşulların detayları ve nedenleri, seçmeniz gereken ve seçmemeniz gereken yollar, yapabilecekleriniz vb. gibi pek çok konuda detaylı bilgi ve fikir verebilmesidir.Kartlara soruyu en doğal haliyle sorduktan sonra alacağımız cevaplar oldukça detaylı ve anlaşılır olduğundan tarot en sık tercih edilen fal çeşitlerindendir.

 

Bu fal aynı zamanda astroloji bilgisine sahip olmayan kişiler tarafından bakılmaması gereken nitelikli bir faldır. Örneğin açılımlarda belirleyici kartlar burcunuzun dahil olduğu gruba göre belirlenir. Yani ateş grubunun farklı, su grubunun farklı belirleyici kartları vardır. Dolayısıyla eline tarot kart destesini alan herkes bu kehanet falına hakim olamaz.

Teknik olarak tarot falının işleyişinden kısaca bahsetmemiz gerekirse öncelikle medyum kart destesini güzelce karıştırır daha sonra tarot falı bakılacak olan kişiden belirttiği kadar (yaptığı açılıma göre değişebilir) kartlar seçmesini ister. Burada bir önemli husus ise kartların sol elle seçilmesi şartıdır. Sol elle seçtiği kartlar ise soruların cevabını vermeye başlar. Kısacası tarot falı oldukça açıklayıcı, gerçekçi ve detaylı bilgilenmek isteyen herkesin baktırması gereken özel bir türdür. Bizlere bu konuda ulaşmak ve uzman medyumumuzun tarot hizmetinden bir an önce yararlanmak istiyorsanız sizleri bir an önce bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Yorumlar (2)

Arya Ibrahim 2018-09-03 23:15:35

Beni Ne beklyor

sansmelegim 2018-09-07 20:55:56

Herkese Merhaba;

Zeynep hanımın yanına ilk gittiğimde çok kötü hissediyordum. Bana sakin olmamı ve herşeyin düzeleceğini söyledi. Kendisinin baktığı tarot falında söylediği isimler, kişiler , olaylar ve tarihler birebir çıktığı gibi aynı zamanda pozitif enerjisi ve öğütleri sayesinde adeta içime su serpti. Verdiği Esma'ül Hüsna ve dualar sayesinde maneviyat anlamında huzurum arttı ve hayatıma bolluk bereket ve güzellikler girdi. Gerçek anlamda işinin ehli ve hissiyat sahibi  ve karşıma çıktığı için şükrettiğim bir insan. Derdi sıkıntısı olan, bir haber bekleyen ya da sadece gelecekle alakalı olarak fal baktırmak isteyen herkese öneriyorum ve kendisine bir kez daha buradan can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

SENDE YORUM YAZ