Fal Cenneti

Kahve Falı

Kahve Falı

Kahve Falı


Kahve Falı Türkiye' de oldukça yaygın bir kültür olan fal bakma ve baktırmanın temel taşlarından en bilinenidir.  Fala inanma falsız da kalma deyiminin vücut bulmuş halidir desek yeridir esasen. İçtiğiniz mis gibi Türk kahvesi telvelerinin  fincanın ve fincanın altında bulunan tabakta oluşturduğu şekillerin yorumlanması olarak kısaca tanımlayabilirsiz kahve falını.

Kahve falı kimileri için sadece eğlence amaçlı olarak bakılması söz konusu olabildiği gibi işin ustası falcı ya da medyumlar tarafından doğru şekilde yorumlandırıldığında da gayet de ciddi anlamda isabetli sonuçlar verebilen ve kültürümüzde de oldukça aşina olduğumuz geleneksel bir zenginliktir.

Yapılan işleme teknik olarak bakacak olursak, fal baktıracak kişi Türk kahvesini güzelce içer. Sonrasında fincanını tabağa kapatırken dileği ya da niyeti ne ise onu içinden söyler (Neyse halim çıksın falim aşaması da diyebiliriz.)ve fincanın soğuması beklenir. Fincan soğuduktan sonra medyum telvelerin oluşturduğu şekillere kendi hisleri de yardımıyla yorumlamaya başlar. Böylelikle kahve falınıza bakılmaya başlanmıştır.

Tarihi ise çok eskilere dayanmaktadır. Uzun yıllardır insanların kehanetleri için kullanılan bir fal türü olan kahve falında da dikkat edilmesi gereken önemli bir takım unsurlar tabiki vardır. Bu unsurlardan ilki gerçekten inanmak yani niyetimize odaklanmak ve niyetimiz için bakılacak olan fala güvenmek. Çünkü herşeyin başı inanç. Bunun dışında bir diğer unsurda yine kültürümüze ve inanışımıza göre fincanımızı kapattığımızda fincan üzerine bozuk para ya da benzeri metal  nesneler koyulması. Bu işlemin yapılma amacı falın oluşturduğu ağırlığın gitmesidir. Yani ağırlık alınır bu şekilde. Bunun dışında  en önemli unsur  bakacak olan kişinin ruhani yönünün güçlü ve ön görüsü açık olan bir medyum olmasıdır. Şekillere bakarak sadece görülenin söylenmesi yetersiz kalacaktır. Önemli olan bu şekilleri yorumlayan kişinin görülerinin açık ve maneviyatının yüksek olmasıdır.

Verdiğimiz tüm bu bilgilere istinaden milletçe en yaygın olarak baktığımız ve baktırdığımız geleneksel kahve falını  ciddi anlamda en güzel şekilde bakıp yorumlayabildiğimizi ve bu konudaki iddalarımızın içi boş vaatlerden çok daha öte ve gerçek olduğu belirtmek isteriz. Kahve falı baktırmak isteyen siz değerli misafirlerimizi en kısa sürede bizlerle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Neyse haliniz çıksın falınız.

Yorumlar (2)

Arya Ibrahim 2018-09-03 23:15:35

Beni Ne beklyor

sansmelegim 2018-09-07 20:55:56

Herkese Merhaba;

Zeynep hanımın yanına ilk gittiğimde çok kötü hissediyordum. Bana sakin olmamı ve herşeyin düzeleceğini söyledi. Kendisinin baktığı tarot falında söylediği isimler, kişiler , olaylar ve tarihler birebir çıktığı gibi aynı zamanda pozitif enerjisi ve öğütleri sayesinde adeta içime su serpti. Verdiği Esma'ül Hüsna ve dualar sayesinde maneviyat anlamında huzurum arttı ve hayatıma bolluk bereket ve güzellikler girdi. Gerçek anlamda işinin ehli ve hissiyat sahibi  ve karşıma çıktığı için şükrettiğim bir insan. Derdi sıkıntısı olan, bir haber bekleyen ya da sadece gelecekle alakalı olarak fal baktırmak isteyen herkese öneriyorum ve kendisine bir kez daha buradan can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

SENDE YORUM YAZ